19.11.2018 Son güncelleme: 19.11.2018, 8:03

“DOĞU KARADENİZ VE KAFKASYA KÜLTÜRÜNÜ TANITMA PROJESİ” KAPSAMINDA İLÇEMİZDE ÖNEMLİ KONUKLAR AĞIRLANDI

AKADEMİSYENLER ARHAVİ GÖSTERİ MERKEZİ’NDE KARŞILANDI AKADEMİSYENLER ARHAVİ GÖSTERİ MERKEZİ’NDE KARŞILANDI
Kategori Genel Haberler
Okunma 226 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Son dönemlerde turizm ve yöresel konularda adından sıkça bahsedilen ilçemiz Arhavi’de hafta sonu önemli konuklar ağırlandı. “Doğu Karadeniz ve Kafkasya Kültürünü Tanıtma Projesi” adı altında ülkemizden ve yurt dışından gelen akademisyenler Arhavi Gösteri Merkezi’nde karşılandı. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafından karşılanan konuklar gördükleri ilgiden ötürü memnuniyetlerini belirttiler.

 

Ülkemizdeki akademisyenlerin yanı sıra Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Fransa, Çin, Hollanda, Almanya, İsviçre, Belçika, Norveç ve Singapur’dan gelen akademisyenler için ilk olarak Başkan Hekimoğlu konuşma yaptı. Turistik gezi amaçlı ilçemizi gezmeye gelen ve aynı zamanda yörenin halk oyunlarını öğrenmeyi planlayan ‘Caucasus XXL Tour’ ekibine “Hoş geldiniz” diyen Başkan Hekimoğlu, keyifli bir gezi geçirmeleri temennisinde bulundu. Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteri sunuldu. Serender takdiminin ardından konuklarla birlikte tulum eşliğinde horonlar oynandı.

Arhavi Gösteri Merkezi’ndeki programın tamamlanmasıyla akademisyenler ve beraberindekilere MNG Konağında ikramda bulunuldu. Ardından turizmin ilçedeki gözbebeği yeri haline gelen Çifteköprü ve Mençuna Şelalesi’ne gezi düzenlendi. Konuklar gezdikleri yerleri hayranlıkla incelediler. Yeşilin her tonunu barındıran bu doğa harikası vadiye hayranlıklarını gizleyemeyen akademisyenler gösterilen ilgi ve alakadan ötürü başta Başkan Hekimoğlu olmak üzere herkese teşekkürlerini ilettiler.

Son Düzenlenme Pazartesi, 30 Temmuz 2018 14:16
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.