20.06.2019 Son güncelleme: 19.06.2019, 10:13

ARHAVİ’YE 72 ADET AFET KONUTU YAPILIYOR

KONUTLAR 2016 YILINDA AFET GÖREN VATANDAŞLAR İÇİN YAPILIYOR KONUTLAR 2016 YILINDA AFET GÖREN VATANDAŞLAR İÇİN YAPILIYOR
Kategori Ziyaretler
Okunma 728 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, Arhavi’de yapılması planlanan ve sayısı 72 adet olacak olan afet konutları için Arhavi’ye geldi. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu makamında ziyaret eden Avcı, söz konusu 72 adet afet konutu için yer seçimi ve kamulaştırma konusunda çalışmalarına başladı.

 

2016 yılında ilçede meydana gelen afet nedeniyle köylerde ve mahallelerde konutları zarar gören ve oturulamaz raporu alan vatandaşlara yönelik başlatılan çalışma için İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı; “Konutların hak sahiplerine teslim edilmesi için en kısa zamanda çalışmayı başlatmış bulunmaktayız ve bu konuda gerek yerel yönetim olarak belediyenin ve gerekse devlet olarak merkezi hükümetimizin iş ve işlemleri hızlandırmak suretiyle projeyi hayata geçireceğimize inanıyoruz”dedi.

Başkan Hekimoğlu ise; “Belediye olarak söz konusu afet kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün yapacağı çalışma ile 72 konutu Arhavi’ye kazandırılması çalışmasını hızlandıracağız. Projenin ve ihale işleminin hayata geçirilmesinin ardından belediye olarak üzerimize düşen gerekli imar ve kamulaştırma adına desteğimizi sunacağız. Böylece 2016 yılında yaşamış olduğumuz o büyük afetin izlerini bir nebze olsun ortadan kaldırmış olacağız”dedi.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

NURİ ÖZALTIN 75. YIL ORTAOKULU’NDA …

14 Haz 2019 Eğitim-Öğretim

HACILAR İLKOKULU GELENEKSEL ÇOCUK O…

13 Haz 2019 Eğitim-Öğretim