26.04.2019 Son güncelleme: 25.04.2019, 1:33

ARHAVİ BELEDİYESİ’NE HİBE YOLUYLA ÇÖP KAMYONU KAZANDIRILDI

BELEDİYENİN KASASINDAN BİR LİRA DAHİ HARCAMADAN TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN 450 BİN TL’LİK ARAÇ HİBE EDİLDİ BELEDİYENİN KASASINDAN BİR LİRA DAHİ HARCAMADAN TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN 450 BİN TL’LİK ARAÇ HİBE EDİLDİ
Kategori Fen İşleri
Okunma 565 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Son dönemlerde Arhavi Belediyesi’ne bağlı kademe ünitesinde Makine Araç Parkı’na yeni araçlar dâhil ediliyor. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun girişimleri ve çalışmaları neticesinde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)’nden tamamı hibe yoluyla yeni bir çöp kamyonu kazandırıldı. Araç TBB yetkililerince Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na kademe ünitesinde resmen teslim edildi.

 

Son dönemlerde belediye bünyesine kazandırılan çöp taksi, süpürge taksinin yanı sıra bugün de piyasa değeri yaklaşık 450 Bin TL olan ve tamamı hibe yoluyla kazandırılan bu çöp kamyonuyla birlikte Arhavi Belediyesi’ne ait Makine Araç Parkı her geçen gün gençleşiyor. Geçmişte çöpünü toplayamayan bir belediyeden bugün son derece modern, çağdaş, hizmet verebilir bir donanıma sahip Arhavi Belediyesi Makine Araç Parkı ortaya çıkıyor.

Değişim ve dönüşümün her zaman gerekli olduğunu belirten Başkan Coşkun Hekimoğlu; “Vatandaşlarımıza daha iyi ve anında hizmet vermek adına belediye imkânlarını verimli hale getirmek için her türlü imkan ve kabiliyeti sağlanmış bir yapıya sahip olmak temel önceliğimizdir. Bu anlamda şehrin temel önceliği olarak gördüğümüz temizlik konusunda güçlü bir araç ve ekipman teminiyle bunu başardık. Son 2-3 ay içerisinde önemli temizlik hizmet araçlarını devreye aldık. Bütün bunları yaparken kurumsal menfaatleri ön plana çıkararak hem ekonomik, hem de kolektif bir anlayışa yöneldik. İlk olarak süpürge taksi adı altında önemli meydan ve toplu etkinlik alanlarında görev yapacak aracı temin ettik. Bu araç elektrikle çalışır, çevre dostu bir araçtır. Hemen devamında çöp taksi olarak adlandırdığımız şehir merkezindeki pasa, kalorifer atıkları, moloz birikintileri ve bina artık malzemelerini içeren çöplerin toplanması için 7 gün çalışma esasına dayalı aracı devreye aldık. Ve son olarak da bugün itibariyle belediyemizi hiçbir masrafa sokmadan, bir kuruş dahi ödemeden tamamı hibe yoluyla üyesi bulunduğumuz Türkiye Belediyeler Birliği’nden yaklaşık 450 Bin TL’lik bir çöp kamyonunu envanterimize kazandırmış olduk. Hizmet araçlarımız ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun”dedi.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler