20.06.2019 Son güncelleme: 19.06.2019, 10:13

ARTVİN – RİZE İL SINIRI SORUNU BİR TÜRLÜ ÇÖZÜLEMİYOR

ARHAVİ VE FINDIKLI İLÇELERİNİN YETKİLİLERİ SINIR SORUNU İÇİN BİR ARAYA GELDİLER ARHAVİ VE FINDIKLI İLÇELERİNİN YETKİLİLERİ SINIR SORUNU İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
Kategori Genel Haberler
Okunma 794 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi ve Fındıklı ilçelerinin sınır sorununun çözülmesi hususunda yetkililer bir araya geldi. Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Kurdoğlu, Kıyıcık Köyü ile Güngören Köy Muhtarları ve her iki ilçenin il özel idaresi ve tapu kadastro müdürlüğü yetkilileri bölgede incelemelerde bulundu. İlçe Kaymakamları ve kamu kurum ve kuruluşların daire amirlerinin yanı sıra İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği iki Merkez Valisi de bu çalışmada yer aldı.

 

Her iki heyet de Vali ve Kaymakamlar eşliğinde adı geçen Cehennem Deresi boyunca bölgede kısa bir incelemede bulundular. Arhavi Belediyesi tarafından temin edilen dron (havadan) çekimlerle anında görüntülere ulaşılmış oldu.

Her iki tarafın beyanatı esas alınarak Kıyıcık Plajı olarak bilinen bölgedeki Cehennem Deresi’nin sınır olduğu tespit edilmiştir. Fakat Kıyıcık Köyü sakinleri söz konusu ortak beyanının dışında il sınırı olarak bilinen bölgenin daha farklı bir yer olduğu yönünde itirazda bulundular. Öteden beri geçmiş yıllarda beyan ve resmi belgeler esas alındığında söz konusu bölgede Cehennem Deresi’nin il sınırı olduğu kayıtlarla belgelenmiştir. Söz konusu bu itilafın çözümü için İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği Valiler tarafından hazırlanacak rapor doğrultusunda bakanlık tarafından nihayi karar açıklanacaktır.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

NURİ ÖZALTIN 75. YIL ORTAOKULU’NDA …

14 Haz 2019 Eğitim-Öğretim

HACILAR İLKOKULU GELENEKSEL ÇOCUK O…

13 Haz 2019 Eğitim-Öğretim