26.04.2019 Son güncelleme: 25.04.2019, 1:33

İLÇE KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN “İMAR BARIŞI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

TOPLANTIDA İMAR MEVZUATI VEYA RUHSATA AYKIRI YAPILARIN İMAR SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER ANLATILDI TOPLANTIDA İMAR MEVZUATI VEYA RUHSATA AYKIRI YAPILARIN İMAR SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER ANLATILDI
Kategori Genel Haberler
Okunma 604 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Kaymakamlığı tarafından “İmar Barışı” gündemli Muhtarlar Toplantısı yapıldı. İlçe Kaymakamı Hasan Ongu başkanlığında yürütülen toplantıya Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Cavunt, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ile köy ve mahalle muhtarları da katıldı.

 

Arhavi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda İlçe Kaymakamı Ongu, toplantının açılış konuşmasını yaptı. Ardından sözü Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cavunt devraldı. Müdür Cavunt, toplantıyı yapış amaçlarının imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek yapı kayıt belgesiyle vatandaşların imar sorunlarının çözülmesi olduğunu belirtti. Konu ile ilgili yapılan sunumun ve bilgilendirme videosunun ardından Müdür Cavunt, 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıların İmar Barışı kapsamında olduğunu belirtti ve İmar Barışı’ndan faydalanan ve yapı kayıt belgesi alan yapılara elektrik, su ve doğal gaz bağlanabileceğinin de altını çizdi. Ayrıca 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek olan müracaatlar e-devlet sistemi üzerinden veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendireceği kuruluşlar olan belediyelere, tapu sicil müdürlüklerine ve imar müdürlüklerine başvurularak yapılacağı da dile getirildi.

İmar Barışı toplantısın ardından halk ve güvenlik toplantılarına geçildi. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda istek, dilek ve şikâyetler dinlendi. Köy ve mahallelerin sorunları konusunda istişarelerin yapıldığı toplantıda yapılması gereken işler konusunda gerekli notlar alındı.

Kaymakam Ongu toplantının amacının İmar Barışı ile ilgili merak edilenleri cevaplamak, halkın şahsi veya idari birimlere müracaatlarını beklemeden, doğrudan temas kurmak ve toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşmak olduğunu belirtti.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler