21.02.2019 Son güncelleme: 21.02.2019, 1:08

MUSAZADE MAHALLESİ KİLİT TAŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BAŞKAN HEKİMOĞLU BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU BAŞKAN HEKİMOĞLU BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Kategori Fen İşleri
Okunma 418 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Belediyesi fen işleri ekipleri tarafından yürütülen ve önceki günlerde Musazade Mahallesi Mng Caddesi’ndeki yan cadde olan Atıf Tüzün Caddesi’nde başlatılan kilit taşı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kilit taşı döşeme çalışmalarının yanında bölgenin çehresini değiştirecek çevre düzenlemeleri de sürüyor.

Önceki günlerde Özlem Sitesi önündeki yan cadde olarak da bilinen bölgede başlatılan kilit taşı döşeme çalışmalarının büyük bir kısmı tamamlandı. Bölgede incelemelerde bulunan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu kilit taşı çalışmalarının Halk Bankası yanı, Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi yanı ve Askerlik Şubesinden içeriye giriş yolu üzerinde de devam edeceğini belirtti. Toplamda 250 dönüm cadde ve sokakta kilit taşının yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini belirten Başkan Hekimoğlu; “Asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte betonlama çalışmalarının dışında kalan düz arazilerde bozulan, kırılan ve dökülen mahalle yollarının asfaltlamasına başlıyoruz. Aşağı ve Yukarı Hacılar Mahallesi’nin alt kısımları, Musazade Mahallesi’nin alt kısımları, Kale Mahallesi’nin alt yolu, Yemişlik Mahallesi’nde iyileştirme yapılan bölgede bozulan yollar ve Cumhuriyet Mahallesi’nin anayolu olmak üzere bu yıl toplam 4,5 km asfalt çalışmamız start alacak. Böylece bir taraftan kilit taşı çalışmaları yapılırken, bir taraftan da asfalt çalışması yapılacak. Şehir merkezinde çeşitli kazılar nedeniyle ya da hafriyat kamyonlarının çalışması nedeniyle bozulan cadde ve sokaklarımızdaki kilit taşı yapılarımızda da tamirat ekibimiz sürekli çalışacak” şeklinde konuştu.

Ayrıca belediyenin yanındaki cadde olan Şehit Asteğmen Mehmet Altanlar Caddesi’nden Emniyet Müdürlüğü’ne doğru ve Cumhuriyet Mahallesi’ne doğru giden caddede elektrik alt yapısının ihale edilmesinin ardından çalışmaların başlayacağını dile getiren Başkan Hekimoğlu, alt yapının devamında hem caddenin genişletilmesi, hem de kaldırımların yapılması çalışmasının da yapılacağının ve söz konusu bölgede trafo ve elektrik direklerinin yer altına ineceğinin altını çizdi. Yapılan ve yapılacak olan çalışmaların ilçe halkına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

 

Son Düzenlenme Salı, 15 May 2018 14:31
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.