22.03.2019 Son güncelleme: 21.03.2019, 12:49

ARHAVİ SAHİL DOLGU ALANINDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

                SÖZ KONUSU ALANDA HACILAR MAHALLESİ DOĞUKENT MEVKİİNDE ÇALIŞMALAR START ALDI SÖZ KONUSU ALANDA HACILAR MAHALLESİ DOĞUKENT MEVKİİNDE ÇALIŞMALAR START ALDI
Kategori Fen İşleri
Okunma 513 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

İlçemizin önemli projeleri arasında yerini alan Arhavi Sahil Dolgu Alanı projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlçe halkının hizmetine sunulmak üzere yürütülen çalışmalarda Hacılar Mahallesi Doğukent mevkiinde 1. etap peyzaj çalışmaları start aldı.

 

Sahil dolgu alanı projesinin Doğukent kısmındaki Hacılar Mahallesi bölgesinde yer alan dere boyunca imar yolu ve çevre düzenlemesi çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak. Yeni sosyal donatı alanlarının da yapılacağı bölgeden çıkacak olan toprak ve moloz yığınları ise bertaraf edilerek ilçe halkının hoşça vakit geçirebileceği yeşil alanlar ortaya çıkarılacak.

Mevcut Hacılar Deresi’nin by-pass kanalı olarak bilinen güzergâhı boyunca Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan kanal ıslahı ve demir bariyerlerin yapıldığı bölgede sağlı – sollu bordür çalışması yapılacak. Doğukent bölgesinde yer alan Hacılar Deresi boyunca yaya yolu yapılacağını ve bu yolu tamamlayacak olan imar yoluyla apayrı görünüme kavuşturularak bölgenin çehresinin değiştirileceğini belirten Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, yine Hacılar Mahallesi’nde inşa edilecek olan Sahil Cami için gerekli zemin çalışması tamamlandığının da altını çizdi.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr
Bu kategoriden diğerleri: HAYALDİ GERÇEK OLDU »

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.