27.03.2019 Son güncelleme: 26.03.2019, 1:04

ŞAİR YAZAR GALİP KURDOĞLU'NDAN ANLAMLI HEDİYE

ŞAİR ARHAVİ’NİN KURTULUŞU’NUN 100.YIL ANISINA ARHAVİ MARŞI HAZIRLADI ŞAİR ARHAVİ’NİN KURTULUŞU’NUN 100.YIL ANISINA ARHAVİ MARŞI HAZIRLADI
Kategori Kültür-Sanat
Okunma 788 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi’nin yetiştirdiği bütün ülkede yaptığı çalışmalarla dikkat çeken şair, yazar, fotoğraf sanatçısı Galip Kurdoğlu geçtiğimiz ay 100. Yılını kutladığımız Arhavi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun anısına yazdığı Arhavi Marşı adlı şiiri başkan Hekimoğlu’na hediye etti.

 

Başkanlık makamında gerçekleşen programda Galip Kurdoğlu “100. Yıl anısına düşündüğüm ve çok sevdiğim Arhavi ile ilgili bir marş yazmak istedim. Bu konuda gerek bayram töreninde ve gerekse tören sonrasında okunan şiirim ile ilgili önemli tebrikler aldım. Anlamlı olduğunu düşündüğüm bu şiirim plaket halinde belediyemize de hediye etmek istedim. Umuyorum ki bundan sonraki yıllarda da bu şiirin ilçemiz halkının hafızasında ve hatırasında yer alacağını düşünüyorum. Sayı Belediye Başkanımızın göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Coşkun Hekimoğlu da” uzun yıllardır şair, yazar ve fotoğrafçı kimliğiyle ilçemizi gururla temsil eden Galip Kurdoğlu ağabeyimizin bu örnek davranışından ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Yazmış olduğu Arhavi Marşı adlı şiirini belediyemizin en güzel yerine asacağız ve Arhavi Marşı’nı halkımızla paylaşıp onların hafızalarında kalıcı hale getireceğiz” dedi. Başkan Coşkun Hekimoğlu, Kurdoğlu’nun bu örnek davranışından ötürü kendisine ayrıca geleneksel kültürümüzü temsil eden bir adet serender hediye etti.

ARHAVİ MARŞI

Cumhuriyet çınarında

Medeniyet pınarında

Karadeniz kenarında

Arhavi sen bir incisin

Arhavi sen birincisin

Atatürk’ün izindesin

Cihamızın dizindesin

Tüm dünyanın gözündesin

Arhavi sen bir incisin

Arhavi sen birincisin

Güzelliği dillerdesin

Yediveren güllerdesin

Çay kokulu ellerdesin

Arhavi sen bir incisin

Arhavi sen birincisin

Canıma can kattığım yer

Mutluluğu tattığım yer

Huzur ile Yattığım yer

Arhavi sen bir incisin

Arhavi sen birincisin

Galip KURDOĞLU

 

Son Düzenlenme Salı, 03 Nisan 2018 13:31
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.