21.01.2019 Son güncelleme: 21.01.2019, 6:45
ÇÖPLER GELİŞİ GÜZEL DEĞİL KONTEYNERE ATILMALI ÇÖPLER GELİŞİ GÜZEL DEĞİL KONTEYNERE ATILMALI
Kategori Sosyal İşler
Okunma 389 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Belediyesi temizlik işleri ekibi şehrin muhtelif yerlerinde bulunan çöp toplama noktalarının temiz ve sağlıklı olması için kireçleme yöntemiyle düzenleme yapıldı.

 

Özellikle çöplerin amacına uygun poşetlenmiş haliyle konteynırlara bırakılması durumunda çöp noktalarında oluşan kötü koku ve görüntüler bertaraf edilmiş olur. Bu anlamda vatandaşlarımızın günün belli saatlerinde çöpün konteynıra konulması durumunda bu oluşan kötü görüntü olmayacağı gibi çevre kirliliğinin de önüne geçilmiş olur. Kovalara konmayıp da dışarıya bırakılan çöpler sokak hayvanları tarafından dağıtılıp çevreye yayıldığı gibi bu tip yerlerde sağlık koşulları elverişsiz hale gelmiş olur.

Belediye ekipleri yapmış oldukları bu çalışmalarla (kireçleme) halk sağlığını tehdit edecek durumları ortadan kaldırmak için belirli zamanlarda bu çalışmayı hayata geçirmektedir. Usulüne uygun çöplerin konteynıra koyulmaması durumunda meydana gelen bu çevre sorununa tüm vatandaşların sorumlu bir birey olarak hassasiyet göstermeleri, göstermeyenleri de uyarmaları önemlidir.

Son Düzenlenme Salı, 20 Şubat 2018 14:11
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

HAFTASONU SPOR

21 Oca 2019 Spor

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

18 Oca 2019 Eğitim-Öğretim

NURİ ÖZALTIN 75. YIL İLKOKULU’NDA O…

17 Oca 2019 Eğitim-Öğretim