16.02.2019 Son güncelleme: 15.02.2019, 1:51

ARHAVİ’NİN DERİN DEŞARJ PROJESİ BAŞLIYOR

YÜKLENİCİ FİRMAYA YER TESLİMİ YAPILDI YÜKLENİCİ FİRMAYA YER TESLİMİ YAPILDI
Kategori Fen İşleri
Okunma 529 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

İlçemizin en önemli projelerinden biri olan Derin Deşarj Projesi başlıyor. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından  yüklenici firma yetkilileri ilçemize geldi ve yer teslimi protokolü yapıldı.

 

Geçtiğimiz yıllarda ilçemizin kanalizasyon alt yapısının tamamen yenilenmesinin ardından, kanalizasyon alt yapı çalışmalarının tamamlayıcısı olan ve atık suların toplanarak deniz dibine gönderilmesini sağlayacak Derin Deşarj Projesi için çalışmalar başlıyor. İhale sürecinin tamamlanmasıyla ihaleyi kazanan firma ile yer teslimi protokolü imzalanarak inşa çalışmaları resmen başlamış oldu.

Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu ve firma yetkilileri çalışmaların yürütüleceği ve tesisin kurulacağı bölgede incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Arhavi Belediyesi’ne geçildi ve burada süreci başlatacak olan yer teslimi protokolü imzalandı.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu uzun zamandır gündemimizde olan ve ilçemiz için çok önemli ve kritik bir proje olan derin deşarj projesi için artık yasal prosedürün tamamlandığını ve yüklenici firmaya yapılan yer teslimi ile projenin resmen başladığını belirtti.

Hekimoğlu, daha önce ilçemize kazandırılan su, kanalizasyon alt yapısı gibi büyük projelerin ardından, derin deşarj projesi ile bir zincirin tamamlanacağını ifade ederek,  projenin ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Derin deşarj projesinin hayata geçirilmesi ile toplanacak olan atık sular kurulacak olan tesis ile denizin 1100 metre açığında, 35 metre derinliğe gönderilecek.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.