22.08.2018 Son güncelleme: 17.08.2018, 1:24

YUKARI HACILAR MAHALLESİ MENFEZ ÇALIŞMASI

MENFEZ SONRASI ÜSTYAPI VE YOL BETONLAMASI İLE ÇALIŞMA SÜRECEK MENFEZ SONRASI ÜSTYAPI VE YOL BETONLAMASI İLE ÇALIŞMA SÜRECEK
Kategori Fen İşleri
Okunma 245 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Belediyesi fen işleri ekipleri tarafından olası su taşkınları ve zararlarının önlenmesi kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda ilçemiz Yukarı Hacılar Mahallesi’nde menfez çalışması yapıldı.

 

Son afetten sonra iyice bozulan ve önemli su havzasının geçtiği bu bölgede ekipler kalıcı çözümlerle  yolun yaya ve araç geçişlerine hazır hale getiriyorlar. Yapılan menfez sonrası belediye ekipleri yolun üstyapı çalışmasına da başladı. Tamamlanan üstyapının hemen sonrasında yol betonlanacak. Bölgede yaklaşık 500 metre’ye ulaşan bir güzergaha çalışma başlatılıyor.

Bir süre önce dere havzasında yapılan istinat duvarı çalışması sonrası devamında  kalıcı çözümle mevcut ırmağın yoldan geçen kısmına en büyük  plastik su borularından olan 1000 (bin) lik  borularla  ıslahı yapılmış oldu. Özellikle yoğun yağışların olduğu  dönemlerde yamaçlardan gelen suların geçişi daha rahat ve kolay bir şekilde tahliyesi olmuş olacak. Başkan Coşkun Hekimoğlu; “şehrin tüm Yüksek mahallelerinde çalışmalarımız belirli bir plan ve program çerçevesinde yürütüyoruz. Tüm mahalle ve ana ulaşım yollarının  menfez, duvar, dere ıslahı, sanat yapıları ve yol betonlamalarını tamamlayacağız. Yukarı Hacılar Mahallesi ana yol güzergahımızda yapılan çalışma ile yol üzerinde bulunan ırmak suyunun tahliyesi için menfez kazılarak plastik boru döşenmek suretiyle kanal oluşturduk, devamında yolun üstyapı sağlamlaştırılarak betonlamasına geçeceğiz” dedi.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

ASFALT YAMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

17 Ağu 2018 Fen İşleri

ARHAVİ FESTİVALİ HAZIRLIKLARI TAMAM

14 Ağu 2018 Kültür-Sanat