21.01.2019 Son güncelleme: 21.01.2019, 6:45

HOPA DOĞA VE HAYVAN KORUMA DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN HEKİMOĞLU’NA ZİYARET

SOKAK HAYVANLARININ EHLİLEŞTİRMEK İÇİN ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTÜLECEK SOKAK HAYVANLARININ EHLİLEŞTİRMEK İÇİN ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTÜLECEK
Kategori Sosyal İşler
Okunma 777 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bir süredir sokak hayvanları ile ilgili çalışma yürüten ve bu konuda sivil toplum kuruluşu haline gelen Hopa Doğa ve Hayvan Koruma Derneği başkan ve yöneticileri Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Ziyaretin konusu sokak hayvanlarının bakımı ve kısırlaştırılması ile küpeleme yöntemi ile Kemalpaşa, Hopa ve Arhavi ilçelerinde ortak bir çalışma yürütülmesi planlanmaktadır.

 

Derneğin faaliyet merkezi Hopa olmasına rağmen her üç ilçenin sokak hayvanları bu merkezde takip edilecek bakımı buradan yürütülecek. Başkan Hekimoğlu dernek yöneticilerin kabulü sırasında kendilerinin göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı tebrik ederek üç ilçeye ait sokak hayvanlarına ait bakım çalışmasının önemli olduğunu söyleyerek bu konuda yapılması gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Başıboş sokak hayvanlarının ehlileştirme ve bakımının yapılması sonrası küpeleme yöntemi ile hayvanların korunması sağlanmış olacak.

Derneğin bu tür faaliyetlerini yürütmek üzere Hopa Kaymakamlığı tarafından kendilerine tahsis edilen 4 dönümlük arazi sokak hayvanlarının ehlileştirme için ve özellikle her üç ilçe için faydalı konuma gelmiş olacak.

Son Düzenlenme Cuma, 08 Aralık 2017 09:31
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr
Bu kategoriden diğerleri: SÜPÜRGE TAKSİ GÖREVE BAŞLADI »

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

HAFTASONU SPOR

21 Oca 2019 Spor

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

18 Oca 2019 Eğitim-Öğretim

NURİ ÖZALTIN 75. YIL İLKOKULU’NDA O…

17 Oca 2019 Eğitim-Öğretim