16.10.2018 Son güncelleme: 15.10.2018, 8:42

ARHAVİ DE TENİSTE ÖNEMLİ TURNUVA START ALDI

14 YAŞ YAZ KUPASI TURNUVASI İÇİN ARHAVİ’YE 12 İLDEN 99 SPORCU KATILDI 14 YAŞ YAZ KUPASI TURNUVASI İÇİN ARHAVİ’YE 12 İLDEN 99 SPORCU KATILDI
Kategori Spor
Okunma 314 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Teniste önemli tesisleşmeye giden Arhavi, uluslararası standartlardaki kortları ile yıl içerisinde birçok önemli ve bir o kadar da büyük organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan bedensel engelliler tenis turnuvasından sonra şimdi de 14 Yaş Yaz Kupası Tenis turnuvası Arhavi’de yapılıyor.

 

 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan turnuvaya Ağrı, Ankara, İstanbul, Trabzon, Yalova, ordu, uşak, Samsun, Gümüşhane, Bartın ve Artvin’den 99 sporcu katılıyor. Turnuva 1 hafta sürecek. Turnuvanın yapıldığı Arhavi belediyesi spor kompleksi tenis kortları modern, çağdaş ve konforlu hali organizatörlerin ve Türkiye tenis federasyonunun beğenisini kazandı. Arhavi artık bundan sonraki yıllarda çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya hazır.

Arhavi Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye’nin birçok illerinde dahi bulunmaya spor kompleksinde yapılan tenis kortları sayesinde Tenis sporuna ilgi duyan birçok ilin ve bölgenin sporcuları Arhavi ye adeta akın ediyor. Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu teniste çok önemli tesisleşmeye gittik. Bunun sonunda önemli organizasyonları Arhavi ye almaya başladık. Şu anda 14 Yaş genç tenisçilerimiz yaz kupası için Arhavi’de. Ülkenin en önemli turnuvalarını Arhavi ye kazandırıyoruz. Yakın zamanda 19 -27 ağustos tarihlerinde uluslararası bayanlar Mençuna cup adında tenis turnuvamız olacak. Yaklaşık 20 ye yakın ülkeden 60 sporcu Arhavi de olacak. Kısacası önemli turnuvaları ilçemize bir bir kazandırıyoruz. Bu da bir nevi spor turizmi olarak değerlendiriyoruz.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler