28.05.2018 Son güncelleme: 26.05.2018, 10:06

YUKARI HACILAR MAHALLESİ ÖZKAZANÇLAR MEVKİİNDE FORE KAZIK ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE YAŞANABİLECEK TOPRAK KAYMASININ ÖNÜNE GEÇİLMİŞ OLDU ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE YAŞANABİLECEK TOPRAK KAYMASININ ÖNÜNE GEÇİLMİŞ OLDU
Kategori Fen İşleri
Okunma 226 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yukarı Hacılar Mahallesi ana ulaşım güzergâhı içerisinde yer alan ve Özkazançlar mevkii olarak da bilinen bölgede çalışmalar tamamlandı. Yaşanan afet sonrası büyük bir toprak arazi kütlesinin oynaması nedeniyle söz konusu bölgede zemin etüdü, sondaj çalışmaları ve perde duvar çalışmasının ardından fore kazık çakılması işleminde sona gelindi. Çalışmalar fore kazık çalışmasının ardından aynı bölgede istinat duvarı çalışmasıyla devam edecek.

 

Arhavi Belediyesi tarafından yapılan ihale sonucunda çakılan 22 metrelik fore kazıklar sayesinde toprak kaymasının önüne geçilmiş olacak. Yaşanan afet sonrasında bir mahallenin kurtarılması adına çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini dile getiren Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, fore kazık çalışmasının ardından çok yakında istinat duvarı çalışması yapılacağını belirtti.

Son Düzenlenme Cuma, 14 Temmuz 2017 17:04
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler