19.06.2018 Son güncelleme: 18.06.2018, 8:38

SAHİL SPOR KOMPLEKSİ ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHASI OLARAK KULLANILACAK ALAN ÇOK KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMLANIP İLÇE HALKININ HİZMETİNE SUNULACAK BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHASI OLARAK KULLANILACAK ALAN ÇOK KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMLANIP İLÇE HALKININ HİZMETİNE SUNULACAK
Kategori Fen İşleri
Okunma 208 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Sahil dolgu alanında yapımına başlanan spor alanlarının inşasında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Son olarak hem voleybol, hem de basketbol sahası olarak kullanılacak olan saha için süren çalışmalarda sona gelindi. Vatandaşların tamamen ücretsiz faydalanacağı bu ortam tamamlandığında sokak basketbol ve voleybol oynamak isteyenler için önemli bir mekân haline dönüşecek.

Söz konusu bölgede zemine dair yapılan çalışmalar ve beton dökme çalışmalarının tamamlanmasının ardından alanda tel örgülerin örülmesi, sahaya potaların yerleştirilmesi ve saha üzerinde çizim çalışmalarının yapılması işlemine geçildi. Bölgedeki çalışmaları yakından takip eden Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, sahadaki eksiklerin giderilmesinin ardından çevresinin tamamen ağaçlandırılması ve saha etrafında dekoratif kamelyaların da yerleştirilmesiyle birlikte bölgenin modern bir görünüme sahip olacağını belirtti. Ayrıca Başkan Hekimoğlu bütün bu çalışmaların çok kısa bir sürede tamamlanacağını ve önümüzdeki Ramazan Bayramı’na kadar ilçe halkının kullanımına sunulacağını dile getirdi.

Bu çalışmaların ardından Arhavi sahil projesindeki spor kompleksi olarak belirlenen bölge tamamen bitirilmiş olacak ve vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği alan haline gelmiş olacak. Bunun devamında kalan bölge kültürel ve sosyal donatı alanlarıyla donatılacak. Önümüzdeki günlerde yeni projeler halka sunulacak.

Son Düzenlenme Cuma, 16 Haziran 2017 15:48
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr
Bu kategoriden diğerleri: SAHİL DOLGU ALANI YEŞİLLENİYOR »

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.