26.04.2018 Son güncelleme: 26.04.2018, 10:32

AFET KAPSAMINDA ÖZKAZANÇLAR MEVKİİNDE PERDE DUVAR ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

BİR MAHALLENİN KURTARILMASI ADINA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR BİR MAHALLENİN KURTARILMASI ADINA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Kategori Fen İşleri
Okunma 190 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yukarı Hacılar Mahallesi ana ulaşım güzergâhı içerisinde yer alan ve Özkazançlar mevkii olarak da bilinen bölgede kapsamlı bir çalışma başladı. Büyük bir toprak arazi kütlesinin oynaması nedeniyle söz konusu bölgede zemin etüdü ve sondaj çalışmalarının ardından perde duvar çalışması başlıyor. Afet kapsamında Arhavi Belediyesi tarafından yapılan ihale sonucunda çalışmaların tamamlanmasıyla hem toprak kaymasının önüne geçilmiş olacak, hem de bu bölgeden geçecek olan yolun betonlama çalışmasıyla rahatlatılması sağlanmış olacak.

 

Söz konusu bölgeyi bizzat yerinden takip eden Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Yukarı Hacılar Mahallesi’nde yaşanan afetin ardından bölgenin zemininde oynama olduğunu ve yaşanan bu olumsuzlukların ardından geniş kapsamlı çalışma başlatıldığını dile getirdi. Bir mahallenin kurtarılması adına çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Hekimoğlu, çalışmaların kısa süre içerisinde bitirileceğini belirtti. Yukarı hacılar mahallesi muhtarı Sedat Şermetoğlu da yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti Başkan Hekimoğlu’na iletti.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI PROJE

25 Nis 2018 Genel Haberler

UÇURTMA ŞENLİĞİ YAPILDI

25 Nis 2018 Genel Haberler

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE ZİYARET

25 Nis 2018 Sosyal İşler