27.04.2017 Son güncelleme: 27.04.2017, 2:14

Millet İstikrar ve Güven İçin “EVET” Dedi 

 ARHAVİ’DEKİ SONUÇ TÜRKİYE GENELİYLE AYNI ARHAVİ’DEKİ SONUÇ TÜRKİYE GENELİYLE AYNI
Kategori Genel Haberler
Okunma 263 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Türkiye: %51.41 (E), %48.59 (H) -  Arhavi: %51.08 (E), %48.92 (H) 

16 Nisan’da merakla beklenen referandumun sonucu belli oldu. Yeni yönetim sistemini oylamak için 53 milyon vatandaş sandık başına gitti. Ülke genelinde katılım oranının oldukça yüksek olduğu referandumda sandıklardan %51.41 Evet oyu, %48.59 Hayır oyu çıktı. Bu referandumda sonucu en çok merak edilen yerlerden biri de Arhavi oldu. Arhavi’de ilçe genelinde ise İlçe Seçim Kurulu'ndan alınan sonuca göre toplamda 13.355 oydan 6822 Evet oyu, 6533 Hayır oyu olmak üzere 289 oy fark atılmış oldu. Diğer bir deyişle ilçe genelinden %51.08 Evet oyu, %48.92 Hayır oyu çıkmış oldu.  
Arhavi’de sonuçların yavaş yavaş şekillenmeye başladığı dakikalarda oluşan kalabalık ile bayram havasına dönen Ak Parti İlçe Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi önünde ‘Evet’in kutlaması yapıldı. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız ve parti teşkilatı çıkan sonuç nedeniyle vatandaşlarla kucaklaştılar. Ülke genelinde oluşan referandum sonuçlarının vatanın ve milletin hayrına olduğunu dile getiren Başkan Hekimoğlu, yaşanan referandumun ardından beklenen istikrar ve ülkede yaşanan kaos ortamının son bulacağını dile getirdi. Akşam saatlerine kadar süren kutlama programı tulum eşliğinde oynanan horonların ardından sonlandırıldı. 
Son Düzenlenme Pazartesi, 17 Nisan 2017 11:30
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler