27.04.2018 Son güncelleme: 26.04.2018, 10:32

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Kutlandı

PROGRAM HÜSEYİN GÜRKAN ANADOLU LİSESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ PROGRAM HÜSEYİN GÜRKAN ANADOLU LİSESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Okunma 303 defa
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inancı, Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini, Türk ulusunun bağımsızlığa, Hakk’a, yurduna ve dinine olan bağlılığını anlatan İstiklal Marşı’nın kabul edildiği tarih olan 12 Mart günü, “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” tüm Türkiye’ de olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de kutlandı. Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan programa İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Garnizon Komutanı Bayram Demirbaş, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen programda günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Kurtuluş savaşı sonrası bu millete adına yakışır bir milli marşın layık olduğunu düşünen zamanın devlet büyükleri düzenlemiş olduğu yarışmada hiçbir maddi karşılık beklemeden yazdığı kahramanlık şiiri İstiklal Marşı ile gönülleri fetheden Şair Mehmet Akif Ersoy her yıl olduğu gibi bu yıl da anıldı. Öğrenciler Mehmet Akif Ersoy’un hayatından önemli kesitler sundular. Programın sonunda İstiklal Marşı’nın Kabulü konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında ilçe çapında ilkokul öğrencileri arasında yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr
Bu kategoriden diğerleri: Orman Haftası Kutlandı »

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI PROJE

25 Nis 2018 Genel Haberler

UÇURTMA ŞENLİĞİ YAPILDI

25 Nis 2018 Genel Haberler

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE ZİYARET

25 Nis 2018 Sosyal İşler