Ülkenin Tıpta Önde Gelen İsimleri Önümüzdeki Perşembe Günü Arhavililerle Buluşuyor

PDFYazdırE-posta

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 15:44

03 - 05 EYLÜL 7. SOLUNUM ZİRVESİ TOPLANTISI ARHAVİ'DE

Bu yıl 03-05 Eylül 2015 tarihleri arasında yani önümüzdeki perşembe günü Arhavi’de Özay Otel’de “7. Solunum Zirvesi” adı altında konferans programı düzenlenecek. Toplantıya birçok profesör, akademisyen, öğretim görevlisi ve uzman doktorlar katılacak. Bilimsel programın Arhavi’de gerçekleşmesinde Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ile birlikte Prof. Dr. Cemal Cingi ve Arhavi Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Senem Kurt Dizdar koordinesinde gerçekleştirilecek.

 

Ziraat Türkiye Kupasındaki Rakibimiz Serhat Ardahanspor

PDFYazdırE-posta

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 12:00

ARHAVİSPOR HAZIRLIKLARINI ÇİFT İDMANLA SÜRDÜRÜYOR

Arhavispor, 2015-2016 sezonu Ziraat Türkiye Kupası ön eleme turunda Serhat Ardahanspor ile karşılaşıyor. Temsilcimiz, 2 Eylül de Arhavi ilçe stadında oynanacak olan ön eleme turu müsabakası için hazırlıklarını günde çift idmanla sürdürüyor. Diğer yandan sezon açılışı öncesi hazırlık maçı için Pazarspor’a konuk olan Arhavispor, oynadığı iyi futbol ve 2-1 lik galibiyetle göz doldurdu.

 

Felaketin Ardından Temizleme Çalışmaları Yapılıyor

PDFYazdırE-posta

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 11:16

ÇALIŞMALAR HACILAR VE KALE MAHALLELERİNDE DEVAM EDİYOR

İlçemizde meydana gelen sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Sel felaketinin izlerini silmek, mağdur durumda bulunan vatandaşlarımızın sorunlarını gidermek adına yapılan çalışmalar, gerek yerel yönetim kaynak ve ekipmanları kullanılarak, gerekse çevre il ve ilçelerden alınan desteklerle sürdürülüyor.

   

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 93. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE TÖRENLE KUTLANDI

PDFYazdırE-posta

Pazar, 30 Ağustos 2015 09:29

KUTLAMA PROGRAMI ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milletimizin istiklaline ve istikbaline sahip çıkma iradesinin en önemli sembollerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de törenle kutlanıyor. Büyük zaferin 93. yıldönümünde Atatürk anıtını önünde başlayan törene İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

   

Sağlığı Tehtid Eden Kaçak Ballara İmha Edilmek Üzere El Konuldu

PDFYazdırE-posta

Cumartesi, 29 Ağustos 2015 17:02

ARHAVİ BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ KAÇAK BAL DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Arhavi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler pazar yerlerinde yaptıkları denetimlere devam ediyor. Ekipler İlçeye kaçak yollarla sokulan ve insan sağlığını tehdit eden sahte ballara imha edilmek üzere el koydu. Zabıta müdürü Turgay Lakerta öncülüğündeki ekipler hijyenden uzak, katkılı ve bir çoğu bozuk ya da sağlığa elverişsiz olan bu balların satışını engellemek için denetimlerin devam edeceğini bildirdiler.

   

Sel Sebebi İle Zarar Gören Esnaflar Ziyaret Edildi

PDFYazdırE-posta

Cumartesi, 29 Ağustos 2015 13:41

ARHAVİ SEL FELAKETİNDE 6. GÜNÜ GERİDE BIRAKTI

Geçtiğimiz hafta başı meydana gelen sel ve ardından oluşan heyelanın yol açtığı tahribat ve zararlar yavaş yavaş gideriliyor. İlçe'de en çok etkilenen bölge olan doğu kent mevkii hacılar mah. bölgesinde çalışmalar aralıksız devam ederken Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve beraberindekiler mağdur olan vatandaşları ziyarette bulundu.

   

Afet Acil Durum Toplantısı Arhavi'de Vali Cirit Başkanlığında Yapıldı.

PDFYazdırE-posta

Perşembe, 27 Ağustos 2015 11:44

ARTVİN VALİSİ KEMAL CİRİT İLÇEDE YAŞANAN SEL FELAKETİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPTI

Artvin Valisi Kemal Cirit, sağanak yağış sonrası meydana gelen afet bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere ilçeye geldi. Vali Cirit’in yanında Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü, Karayolları Bölge Müdürlüğü, İl Defterdarlık, İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri ve basın mensupları da yerini aldı. Vali Cirit’i İlçe Kaymakamı Şeref Aydın ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu karşıladı.

   

Afetten Zarar Görenlere Ekmek ve Su Yardımı

PDFYazdırE-posta

Perşembe, 27 Ağustos 2015 10:51

ARHAVİ KAYMAKAMLIĞI VE ARHAVİ BELEDİYESİ KOORDİNESİNDE MAĞDUR AİLELERE GIDA YARDIMI YAPILIYOR

Şiddetli yağış sonucu Hacılar Mahallesi’ndeki derenin taşmasıyla yaşanan sel felaketi sonrası selden zarar görenlere ekmek ve su yardımı yapılıyor. Arhavi Kaymakamlığı ve Arhavi Belediyesi koordinesinde yürütülen yardım çalışmaları özellikle ilçenin en ağır hasar görmüş bölgesi olan Hacılar Mahallesi’nde mağdur olan aileler için devam ediyor.

   

İlçemizde Sel Sonrası Temizlik Çalışmaları Başlatıldı

PDFYazdırE-posta

Perşembe, 27 Ağustos 2015 09:37

ÇAMUR DERYASINA DÖNEN CADDE VE SOKAKLAR BELEDİYE EKİPLERİNCE YIKANIYOR

İlçemizde yaşanan sel felaketinin ardından suların çekilmesi sonucu çamur deryasına dönen cadde ve sokaklar belediye ekiplerince yıkanıyor. Komşu il ve ilçelerden gelen iş makineleri kullanılarak kalın çamur tabakalarından arındırılan yerlerde itfaiye ve fen işleri araçları ile belediye ekipleri yıkama çalışması yürütüyor.

   

İlçemizde Felaketin İzleri Siliniyor

PDFYazdırE-posta

Çarşamba, 26 Ağustos 2015 14:06

MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİ ADINA ÇEVRE İL VE İLÇELERDEN İŞ MAKİNELERİ GÖNDERİLDİ

İlçemizde meydana gelen sel felaketinin ardından Arhavi Belediyesi mağdur olan vatandaşlara gece gündüz yardım etmeye devam ediyor. Oluşturulan kriz masası ile belediye ekipleri mağduriyetin yaşandığı bölgelere yönlendirilerek, vatandaşların sorunlarını çözüme kavuşturuyor. Komşu il ve ilçelerin de elindeki tüm imkânları seferber etmesiyle selin yarattığı tahribatın izleri siliniyor.

   

Hasar Tespit Çalışmaları Başlatıldı

PDFYazdırE-posta

Salı, 25 Ağustos 2015 15:23

İLÇE HALKININ YARALARI SARILIYOR

Arhavi Kaymakamlığı ve Arhavi Belediyesi ile İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’nden gelen yetkililer aşırı yağış sonrası meydana gelen maddi zararları tespit etmeye başladı. İlçenin en ağır hasar görmüş bölgesi olan Hacılar Mahallesi’nde hasar tespit çalışmaları yapan komisyon, özellikle Yalıkent Sitesi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

   

Arhavi Yaralarını Sarıyor

PDFYazdırE-posta

Salı, 25 Ağustos 2015 11:21

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU, ARHAVİ'DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sağanak yağış sonrası meydana gelen afet bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere ilçeye geldi. Bakan Eroğlu'nun yanı sıra Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İlçe Kaymakamı Şeref Aydın ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu da hazır bulundu. Dere taşması sonucu ilçe merkezi, Aşağı ve Yukarı Hacılar ve Kale Mahallesi’nde yaşanan maddi zararlarla ilgili bilgi alan Bakan Eroğlu, meydana gelen olaydan dolayı zarar gören ailelere geçmiş olsun temennisinde bulundu.

   

Sayfa 1 - 213

Joomla
türkiye