Kortej Yürüyüşü Ve Ülke Gecesi Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

PDFYazdırE-posta

FESTİVALİN 1.GÜN PROGRAMI TAMAMLANDI

43. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin bu gün gündüz programı kapsamında yapılan etkinliklerin ardından, saat 19’da kortej yürüyüşü ve ülke gecesi programı gerçekleştirildi. Atatürk anıtı önünde başlayan kortej yürüyüşü öncesinde saygı duruşu yapılarak istiklal marşı okundu. Festivale katılım sağlayan ulusal ve uluslararası halk oyunları ekiplerinin yanı sıra halkımızın da yoğun ilgisiyle gerçekleştirilen kortej yürüyüşüne, Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Garnizon komutanı Nihat Çağlar, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin de katıldı. Şehir merkezinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşüne gencinden yaşlısına çok sayıda vatandaş katılırken açılan dev Türk bayrağı ve “her türlü terörü ve şiddeti kınıyoruz” pankartı dikkat çekti.

 

Kortej yürüyüşünün ardından Arhavi Gösteri Merkezinde Ülke Gecesi programı gerçekleştirildi. 43. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde bulunan 5 i yabancı ülke olmak üzere toplam 9 adet halk dansları toplulukları Arhavi Gösteri Merkezindeki Ülke Gecesi programında bir araya geldiler. Meksika, Makedonya, Ukrayna, Bulgaristan ve Gürcistan ülkelerinin yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Trabzon illerinden gelen sanat elçileri kendi kültürlerini tanıtma fırsatı buldular.

Ülke gecesinde Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu katılım sağlayan ekiplere hediyelerini ve katılım belgelerini takdim ederek teşekkür etti. Ekiplerinin kendi kültürlerine özgü yemek ve ürünlerini sergiledikleri stantları dolaşan protokol üyeleri ve vatandaşlar farklı kültürleri tanıma fırsatı buldular.

 

Yorum ekle

Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat edin.
Kişisel hakaret içeren yorumlar silinecektir.
Reklam amaçlı yorumlar silinecektir.


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla
türkiye