29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni Coşkuyla İcra Edildi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında ilçe protokolü ve halkımızın katılımıyla Arhavi Kapalı Spor Salonu’nda Kutlama Töreni gerçekleştirildi.

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklarla ilan edilen ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Benim en büyük eserim’’ diye nitelendirdiği Cumhuriyet, 100 yılında tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz Arhavi’de de coşku ile kutlandı.

Kutlama programı kapsamında ilk olarak İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti.

Ardından kutlama programına spor salonunda yapılan ve Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ile ilçe protokol mensupları, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen törenle devam edildi.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Burak Çimşir’in günün anlam ve önemini içeren konuşması ile başladı. Ardından Atatürk Orta Okulu öğrencilerinin hazırladığı 100. Yıl kutlama programı icra edildi. Gösteriler katılımcılar tarafından büyük bir coşkuyla takip edildi.

İlçemiz okullarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yapılan kültürel faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.  Halk oyunları gösterisinin ardından tören son buldu.